
Znaki ŚDM zagościły w Kętach
Mszę Świętą w kościele NSPJ w Kętach z udziałem Znaków ŚDM poprzedziło uroczyste ich powitanie przez biskupa pomocniczego diecezji bielsko-żywieckiej Piotra Gregera, księży z dekanatów kęckiego i międzybrodzkiego, licznie zgromadzonej młodzieży i rzeszy wiernych.
Krzyż oraz ikona Matki Bożej, które swą dwutygodniową wędrówkę po naszej diecezji rozpoczęły 28 lutego w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, 9 marca przyjechały do Kęt z parafii św. Stanisława BM z Andrychowa. Do 14 marca krzyż oraz ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” odwiedzą co najmniej 38 miejscowości, 42 kościoły oraz 8 szkół na terenie diecezji bielsko-żywieckiej.
Po uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył bp Piotr Greger, odśpiewano oficjalny Hymn ŚDM Kraków 2016.
Dwutygodniowa peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży w diecezji bielsko-żywieckiej to kolejny etap przygotowania duchowego do spotkania z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata w lipcu 2016 roku w Krakowie.
W Drodze Krzyżowej, która rozpoczęła się w kościele NSPJ, krzyż i ikonę nieśli kolejno przedstawiciele młodzieży parafii dekanatu kęckiego i międzybrodzkiego. Czytali oni również rozważania kolejnych stacji Misterium.
„Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie”- to napis, który widnieje na Krzyżu ŚDM. Słowa te wypowiedział Ojciec Święty Jan Paweł II do młodzieży 22 kwietnia 1984 roku.
W Niedzielę Palmową, 13 kwietnia, Polska młodzież odebrała krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikonę Matki Bożej „Salus Populi Romani”. Od tego czasu krzyż perygrynuje po wszystkich diecezjach polskich i krajach Europy środkowo – wschodniej.
Na kęckim rynku wierni odśpiewali Apel Jasnogórski, nastąpiło uroczyste błogosławieństwo po którym przeniesiono krzyż i ikonę do klasztoru Sióstr Zmartwychwstanek, gdzie odbyło się nocne czuwanie.
Znaki ŚDM zagościły następnie w klasztorze Sióstr Klarysek, z którego po porannej Mszy Świętej wróciły do kościoła NSPJ.
Wtorkowe nabożeństwa i czuwania przy Znakach ŚDM zakończyła pożegnalna Msza Święta. Wieczorem krzyż i ikona przewiezione zostały do parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu.
Więcej zdjęć tutaj.
Autor: Kamilla Frysztacka
Opublikowano 11 marca 2015