Slide background

Zakończenie rozgrywek Akademii Siatkówki w Kętach dla czwartoklasistów

3 kwietnia 2019 r. w sali gimnastycznej SP nr 2 w Kętach odbyła się IV runda rozgrywek mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział uczniowie klas IV szkół podstawowych z Porąbki, SP nr 1, 2 i 3 w Kętach, z Nowej Wsi i Witkowic. Organizatorem imprezy był Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 Kęty. Ogółem w zawodach wystartowało 18 zespołów dziewcząt i 10 drużyn chłopców, które rywalizowały w dwójkach.

Mecze w pierwszej fazie rozegrano w 4 grupach systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Po wyjściu z grupy 8 par dziewcząt, które zajęły miejsca I-II w grupach, rywalizowały w dalszym etapie zawodów o miejsca I-VIII. Kategoria chłopców rozegrana została w 2 grupach, z których 4 najlepsze dwójki zagrały o miejsca I-IV.

W kategorii dziewcząt I m zajął zespół w składzie Kamila Klęczar-Barbara Dąbrowska z Victorii Witkowice pokonując drużynę UMKS Kęczanin: Zuzanna Handy-Anna Kizner. III miejsce w tej grupie wywalczył team z SP 3 Kęty: Zuzanna Podorska-Julia Kubik, pokonując drugi zespół UMKS Kęczanin: Aleksandra Ilczak-Pola Handzlik.

W grupie chłopców zawody zdominowały zespoły z Kęt. Zwyciężył zespół Tymon Madej-Antoni Haręża z SP 2 Kęty, II m zajęła para Oliwier Szlagor-Paweł Drabek z SP 1 Kęty, a na III m uplasowali się Artur Wierzbicki-Karol Marek-Grzegorz Sala pokonując w grze o brązowy medal kolegów z 4 klasy sportowej SP 2 Kęty Sebastiana Koj-Kacpra Adamus. Warto dodać, że team T. Madej –A. Haręża na I eliminacjach Kinder+Sport w tym roku zdobył III miejsce.

Uczestnicy turnieju w kategorii dziewcząt i chłopców za miejsca I-III otrzymali pamiątkowe medale ufundowane przez Gminę Kęty.

Klasyfikacja indywidualna po IV rundach rozgrywek Akademii Siatkówki w Kętach za rok szkolny 2018/19: