Slide background

Młode zawodniczki z Witkowic w finale A minisiatkówki

o22818d10 i 17 listopada w sali gimnastycznej ZSG 2 w Kętach odbyły się turnieje mini piłki siatkowej dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięli udział najmłodsi siatkarze – uczniowie klas IV szkół podstawowych z Nowej Wsi, Witkowic, Bulowic, SP 1 i SP 2 Kęty oraz Porąbki. Organizatorem imprezy byli nauczyciele ZSG nr 2 Kęty, będący również szkoleniowcami siatkarskiego ośrodka szkolnego, działającego w “dwójce” na poziomie gimnazjum.

W kategorii dziewcząt wystartowało łącznie 28 uczennic z czterech szkół. Mecze pierwszej fazy rozegrano w 6 grupach systemem ,,każdy z każdym”. Następnie liderki grup zagrały w finale A o miejsca I-VI. Dziewczęta, które uplasowały się w grupie na II lokacie zagrały w finale B o miejsca VII-XII.

Do finału A zakwalifikowały się uczennice z Witkowic, które rywalizowały o najlepsze miejsca w turnieju. Najlepszą była Aleksandra Ptaszek, II miejsce wywalczyła Weronika Gałdyn, a na III miejscu rywalizację zakończyła Wiktoria Gąsiorek pokonując w walce o najniższy szczebel podium Milenę Jarosz. Wszystkie dziewczynki trenują w Witkowicach pod okiem trenerki Magdaleny Węglińskiej.

Do rozgrywek chłopców zgłosiło się 18 uczestników. Najpierw chłopcy zagrali w czterech grupach ,,każdy z każdym’. Dwóch najlepszych z każdej grupy zagrało systemem pucharowych w finale A, natomiast uczniowie z kolejnych miejsc rywalizowali w finale B. Do finału A zakwalifikowali się głównie chłopcy z Porąbki i to oni uplasowali się na pierwszych trzech miejscach. Najlepszym okazał się Mateusz Sopiak, który w finale pokonał Dawida Krystę, a trzecią lokatę zajął Maksymilian Ryłko, pokonując Filipa Prochota.

Była to pierwsza z planowanych czterech rund rozgrywanych w ciągu całego roku szkolnego. Zawodnicy i szkoły otrzymują punkty za uzyskane miejsca w poszczególnych turniejach, po których nastąpi uroczyste podsumowanie cyklu rozgrywek. Dwie pierwsze rundy to gry singlowe, natomiast pozostałe zostaną rozerane w formie gier podwójnych.
Kolejny turniej rozgrywany w formie gier pojedynczych czwartoklasistów odbędzie się w styczniu.